10 خاصیت برتر چای

در هر فصلی که باشید ، چای می تواند یک نوشیدنی خوشمزه باشد زیرا می تواند به صورت یخ زده یا گرم سرو شود.

اما مزایای آن فراتر از سر حال کردن انسان است. تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می دهد نوشیدن چای در واقع می تواند سلامتی شما را بهبود بخشد.

جدیدترین مطالعه که روز در مجله قلب ، عروق و پیشگیری منتشر شد ، بیش از 100000 فرد بزرگسال در چین را بررسی کرده و نشان داد کسانی که به طور منظم چای می نوشند کمتر به بیماری قلبی عروقی آترواسکلروتیک – به ویژه سکته مغزی – در مقایسه با دیگران در طی یک پیگیری هفت ساله مبتلا می شوند و یا به هر علت زودرس می میرند.

این ارتباط به ویژه در میان افراد معمولی که چای نوشیدن در بین آنها بسیار معمول بود (کسانی که حداقل سه بار در هفته از نوشیدنی لذت می بردند) بیشتر به چشم آمد.

بر اساس یافته ها ، نوشیدن مکرر چای در 50 سال ممکن است تقریباً یک سال و نیم دیرتر به بیماری قلبی مبتلا شود یا حدود یک سال بیشتر از کسی که هرگز یا به ندرت چای نمی نوشد ، زندگی کند.

ونسا بیانکونی ، محقق در دانشگاه پروجا در ایتالیا و نویسنده اصلی مقاله می‌گوید:

نتایج نشان می دهد که مصرف معمول چای ممکن است “به عنوان یک رفتار کلی برای سلامتی” در نظر گرفته شود.

نویسندگان این مطالعه خاطر نشان کردند ، چای ، به ویژه چای سبز ، منبع غنی از فلاونوئیدها ، ترکیبات فعال زیستی است که می تواند استرس اکسیداتیو را کاهش دهد ، التهاب را تسکین دهد و سایر مزایای سلامتی را فراهم کند.

مطالعات دیگر نشان داده است که چای می تواند به محافظت از دندان و قلب نیز کمک کند ، همچنین حتی به شما کمک می کند تا از سرطان جلوگیری کنید.

همینطور ، نوشیدن چای روشی خوش طعم برای ورود مایعات روزانه به بدن است.

نوشیدنی شما می تواند در بدن تغییر ایجاد کند.

تمام چای های غیر گیاهی از برگ گیاه Camellia sinensis تهیه می شوند. مدت زمانی که برگها پردازش می شوند ، تعیین می کند که آیا شما در آخر با یک چای سبز ، سیاه یا اولانگ مواجه می شوید.

چای های سبز کمترین فرآوری را دارند و بیشترین مقدار پلی فنول را دارند و تنها نوع حاوی پلی فنول هستند ، به همین دلیل بسیاری از مطالعات فقط با استفاده از چای های سبز انجام شده است.

برخی از چای های گیاهی به دلیل استخراج داروهای ارزشمند از جمله تسکین دهنده سیستم گوارش شناخته شده اند.

در اینجا 10 مزیت برتر چای برای سلامتی و برخی از گزینه های چای های خوشمزه برای شما تهیه شده است:

1. چای حاوی آنتی اکسیدان است.

آنتی اکسیدان ها برای جلوگیری از رسوب بدن کار می کنند و بنابراین به جوان ماندن و محافظت در برابر آسیب های ناشی از آلودگی کمک می کنند.

آنتی اکسیدان ها را با یک چای سفید بدست پآورید ، که نسبت به چای سیاه یا سبز فرآوری کمتری دارد. بنابراین چای سفید آنتی اکسیدان های مفید بیشتری را در خود نگه می دارد.

2. کافئین چای نسبت به قهوه کمتر است.

مخلوط های گیاهی فاقد کافئین هستند ، در حالی که چای های سنتی کمتر از 50٪ از آنچه در قهوه یافت می شود دارند.

لزلی بونچی ، متخصص تغذیه و صاحب توصیه های خوردن فعال می گوید:

این بدان معناست که شما می توانید چای را بدون تأثیرات مزاحم بر سیستم عصبی خود مصرف کنید. اگر می خواهید از مصرف کننده قهوه به چای تبدیل شوید ، یک چای ریشه کاسنی مانند Teeccino را امتحان کنید که دارای حس و طعم دهان شبیه قهوه است.

ریشه کاسنی همچنین به عنوان کمک کننده به کاهش استرس شناخته می شود و یک پروبیوتیک است. بنابراین برای روده نیز مفید می‌باشد.

3. چای ممکن است خطر حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش دهد

یک مطالعه منتشر شده در سال 2016 که ترکیبی از داده های بسیاری از گزارش های قبلی بود ، نشان داد که تقریبا 20٪ کاهش خطر حمله قلبی و 35٪ کاهش خطر سکته مغزی در میان کسانی که یک تا سه فنجان چای سبز در روز می نوشند ، وجود دارد.

کسانی که روزانه چهار فنجان چای سبز یا بیشتر می نوشیدند 32٪ کاهش خطر حمله قلبی و کاهش سطح کلسترول LDL را داشتند.

ممکن است چهار فنجان چای سبز شما را به سمت دستشویی بکشاند ، اما می توانید از نوشیدن یک فنجان چای ماتچا که از برگ های چای سبز ساییده شده ساخته می شود و گفته می شود معادل 10 فنجان سبز معمولی است ، همین مزیت را ببرید.

4. چای به کاهش وزن کمک می‌کند

البته تحقیقات در این مورد آنقدر قوی نیست ، اما مطالعاتی نشان داده اند که تاثیر دارد ، اما این بستگی به مصرف مقادیر زیاد چای دارد كه اغلب به صورت قرص است.

5. چای ممکن است به محافظت از استخوان های شما کمک کند

داده های مطالعات اخیر حیوانات نشان داده است که چای سبز ممکن است از تحلیل رفتن استخوان جلوگیری کند.

مورینگا ، گیاهی که بومی آسیای جنوبی است ، به دلیل خواص دارویی شناخته شده است و اکنون به سرعت تبدیل به یک غذای اصلی مهم شده است.

چای مورینگا با داشتن کلسیم بیشتر از شیر و همچنین آهن ، ویتامین A و K ، یک افزودنی عالی برای تقویت استخوان ها است.

6. چای ممکن است لبخند زیباتری به شما بدهد

آردین می‌گوید: “محققان ژاپنی دریافتند كه چای می تواند باعث جلوگیری از ، از بین رفتن دندان شود.”

“هنگام نوشیدن آن PH دهان تغییر می کند و ممکن است همین امر باعث جلوگیری از ایجاد سوراخ شود.”  

از آن سو، بنظر نمی رسد که چای ، برخلاف بسیاری از سایر نوشیدنی ها ، مینای دندان را از بین می برد.

7. چای ممکن است سیستم ایمنی بدن را تقویت کند

مطالعات نشان داده است که چای می تواند سلول های ایمنی را تنظیم کند تا سریعتر به اهداف خود برسند.

ریحان مقدس یا چای تولسی قرن ها است که توسط پزشکان آیورودا مورد استفاده قرار می گیرد تا به لطف خواص ضد باکتری ، ضد قارچ و ضد التهاب ، سیستم ایمنی بدن را پس از آسیب ها یا بیماری ها حفظ کند.

8- چای ممکن است به نبرد با سرطان کمک کند

مطالعات در این مورد در حال حاضر متفاوت است ، به این معنی که تحقیقات بیشتری لازم است. اما ، “اگر شما یک سابقه خانوادگی قوی در مورد سرطان داشته باشید و بخواهید هر کاری که می توانید انجام دهید ، ممکن است مصرف چای خود را افزایش دهید.”

9. چای گیاهی دستگاه گوارش را تسکین می‌دهد

چای های گیاهی ، به ویژه بابونه ، می تواند برای افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر مفید باشد زیرا ضد اسپاسم است. و چای های زنجبیل می توانند حالت تهوع را آرام کنند.

با چای بابونه زنجبیل دوز از هر دو را دریافت کنید.

10. چای اصل بدون کالری است

چای اصل یک جایگزین عالی بدون کالری برای آب است. چای گزینه های زیادی را برای عطر و طعم و تطبیق پذیری فراهم می کند.

می توانید آن را گرم یا سرد داشته باشید و لازم نیست چیزی در آن قرار دهید ، اگرچه ممکن است بخواهید یک چوب دارچین یا برخی از زنجبیل ها را به آن اضافه کنید.

این بدان معنی است که شما می توانید فقط با آب به غیر از آب هیدراته شوید.

10 خاصیت برتر چای
برچسب گذاری شده در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *